Ilfov Zâmbește

Str. Ion Olteanu, nr. 6
021.436.37.09

Anunț important: Proiectul „Ilfov zâmbește” în parteneriat cu Primăria Chitila

Stimați cetățeni, proiectul „Ilfov zâmbește”, inițiat de Consiliul Județean Ilfov în colaborare cu Primăria Chitila, oferă sprijin pensionarilor pentru refacerea danturii.

Cum puteți beneficia de ajutorul de 4.000 de lei? Pentru a accesa sprijinul financiar, trebuie să depuneți următoarele documente la Direcția de Asistență Socială din cadrul Primăriei Chitila:

• Cerere tip – [Click aici pentru download]
  • Dovada domiciliului sau a reședinței în județul Ilfov
  • Copie cupon de pensie
  • Documente de la medicul stomatolog care atestă necesitatea lucrării dentare (fișă medicală, plan de tratament etc.)

Criterii de eligibilitate:

• Femei de peste 63 de ani
  • Bărbați de peste 65 de ani
  • Domiciliul sau reședința în Ilfov
  • Pensie de maximum 2.000 de lei

După aprobarea cererii, beneficiarul va selecta un cabinet stomatologic din lista oferită de comisia de acordare a sprijinului financiar.

Notă: Numărul beneficiarilor din cadrul proiectului „Ilfov zâmbește” este limitat la 12 persoane/UAT.

Costurile tratamentelor dentare vor fi decontate direct către cabinetele stomatologice selectate.

Cerere.docx