Concurs - Asistent social principal

I. Asistent social principal, 1 post

II. Condiții specifice:

• Studii universitare de licență absolvite cu diplomă sau studii superioare de lungă durată absolvite cu diplomă de licență sau echivalentă în domeniul Asistență Socială;
  • Avizul de exercitare a profesiei de asistent social emis de Colegiul Național al Asistenților Sociali din România;
  • Vechime în specialitatea studiilor: minimum 5 ani.

III. Calendarul concursului:

• Concursul se organizează la sediul Primăriei Oraș Chitila, str. Ion Olteanu nr. 6, Oraș Chitila, județ Ilfov.

Perioada de depunere a dosarelor:
    De la data de 19.09.2024, ora 08:00 și până la data de 02.10.2024, inclusiv, ora 16:30, la sediul Primăriei Oraș Chitila, str. Ion Olteanu nr. 6, Oraș Chitila, județ Ilfov, în cadrul programului de lucru:

• Luni – joi: 08:00-16:30
    • Vineri: 08:00-14:00

Selecția dosarelor:
    În termen de două zile lucrătoare de la data expirării termenului de depunere a dosarelor, respectiv 04.10.2024.

Afișarea rezultatelor selecției dosarelor:
    În termen de o zi lucrătoare de la data expirării termenului de selecție, 07.10.2024.

După afișarea rezultatelor selecției dosarelor, candidații nemulțumiți pot depune contestație în termen de cel mult o zi lucrătoare de la data afișării rezultatului selecției dosarelor, sub sancțiunea decăderii din acest drept. Comisia de soluționare a contestațiilor va verifica îndeplinirea condițiilor de participare la concurs în termen de maximum o zi lucrătoare de la expirarea termenului de depunere a contestațiilor. Comunicarea rezultatelor la contestațiile depuse se face imediat după soluționarea acestora.

Proba scrisă:
    10.10.2024, ora 10:00.

Afișarea rezultatelor probei scrise:
    În termen de o zi lucrătoare de la data finalizării probei.

După afișarea rezultatelor probei scrise, candidații nemulțumiți pot depune contestație în termen de cel mult o zi lucrătoare de la afișarea rezultatului, sub sancțiunea decăderii din acest drept. Comisia va analiza răspunsurile la proba scrisă pentru candidatul contestatar în termen de maximum o zi lucrătoare de la expirarea termenului de depunere a contestațiilor. Comunicarea rezultatelor se face imediat după soluționarea contestațiilor.

Proba interviului:
    Se susține într-un termen de 4 zile lucrătoare de la data probei scrise. Data și ora se afișează odată cu rezultatele la proba scrisă.

Afișarea rezultatelor probei interviului:
    În termen de o zi lucrătoare de la finalizarea probei.

După afișarea rezultatelor, candidații nemulțumiți pot depune contestație în termen de o zi lucrătoare de la afișarea rezultatului, sub sancțiunea decăderii din acest drept. Comisia va analiza răspunsurile pentru candidatul contestatar în termen de maximum o zi lucrătoare de la expirarea termenului de depunere a contestațiilor. Comunicarea rezultatelor se face imediat după soluționarea contestațiilor.

Afișarea rezultatelor finale:
    Rezultatele fiecărei probe se comunică prin afișare la sediul și pe pagina de internet a Primăriei Oraș Chitila, în termen de o zi lucrătoare de la finalizarea probei. Rezultatele vor include punctajul obținut și mențiunea „admis” sau „respins”, după caz.
    Afișarea rezultatelor și soluționarea contestațiilor se face utilizând numărul de înregistrare al dosarului de concurs atribuit fiecărui candidat.

IV. Relații suplimentare:
Se pot obține de luni până joi între orele 08:00-16:30 și vineri între orele 08:00-14:00 la nr. de telefon 0214363709, int. 106, de la personalul Serviciului Resurse Umane, Salarizare, Juridic, Relații cu publicul și Audit sau prin e-mail: salarizare@primariachitila.ro.

3. Anunt concurs recrutare asistent social 10.10.2024 - Primăria Oras Chitila (2).pdf