Seminar de promovare Linie de Transport Public cu Emisii Zero pe ruta Chitila - Mogoșoaia - Băneasa

În data de 18.12.2023 la Școala Gimnazială din strada Troiței nr. 59, ne-am bucurat de o prezență numeroasă a cetățenilor care au dar curs invitației noastre de a discuta despre ultimele proiecte finalizate în acest an pentru achiziționarea de autobuze electrice.

Primarul Orașului Chitila, EMILIAN OPREA a discutat cu cei prezenți despre:

- rezultatele proiectelor cu finanțare nerambursabilă prin Programul Operațional Regional 2014-2020

- despre cum va arăta transportul public în viitor

- noi rute de transport, mult așteptate de către cetățeni, precum ruta Chitila – Mall Băneasa

- proiecte care să conducă în viitor la fluidizarea traficului în oraș.

Sfârșitul de an vine și cu alte surprize.

Rămâneți alături de noi și împreună ne vom bucura de succesul proiectelor pe care le-am inițiat pentru dezvoltarea comunității noastre!

#AutobuzeElectrice #EcoFriendly #Chitila