Comunicat 10 septembrie 2018

COMUNICAT

10 September 2018

”Incepe un nou an scolar. Ne dorim, cu totii, sa fie unul cat mai bun, fie ca ne gandim la elevi, educatori sau parinti.

Un an bun inseamna elevi cu rezultate bune atat teoretice cat si practice, elevi care frecventeaza scoala cu dorinta si speranta de a se desavarsi uman, cultural si social. In acest sens se poate spune ca scoala este “pomul laudat” de unde elevii vor pleca in viata cu sacul plin de invatatura. Iar pentru ca acest lucru sa fie posibil, educatorii lor trebuie sa fie implicati, dedicati, sa isi faca cu daruire profesia.

Si rolul parintilor este esential: sa-i incurajeze si sa fie cat mai aproape de nevoile copiilor lor. Sa ii iubeasca!

Daca toate aceste imperative sunt indeplinite, putem vorbi despre premisele succesului pentru copiii nostri.

Eu, in calitate de primar, va sunt alaturi si in acest an scolar si, impreuna cu echipa mea, imi doresc sa oferim, zi de zi, cele mai bune conditii pentru dezvoltarea armonioasa a copiilor din comunitatea noastra.

Dragii mei, va doresc un inceput de an scolar incununat de succese!”